Udstillingsresultater for kuld

Udstillingsresultater A-kuld
 
Azurite:
Udstillingsresultater for Azurite kan findes på hans egen side - klik her for at se den
 
Axinite:
DatoStedKlasseDommerResultat
30.03.2014 Hedensted 11 Mr Dieter Filler EX1 - BIV-T - NOM 
29.03.2014 Hedensted 11 Ms Hana Klein Gasbari EX1 - BIV-T - NOM
16.03.2014 Årslev 11 Ms Aase Nissen EX1 - BIV - NOM - BIS
15.03.2014 Årslev 11 Ms Marina Winkel EX1 - BIV - NOM - BIS
09.02.2014 Korsør 11 Ms Jaana Jyrkinen EX1 - BIV - NOM
12.01.2014 Brædstrup 11 Mr Alexey Shchukin EX1 - BIV - NOM
11.01.2014 Brædstrup 11 Mr Charles Spijker EX1 - BIV - NOM
29.09.2013 Tune 12 Ms Magdalena Kudra EX3(9)

Til top

Udstillingsresultater C-kuld
 
Chilaca:
Udstillingsresultater for Chilaca kan findes på hendes egen side - klik her for at se den
 
Coronado:
DatoStedKlasseDommerResultat
20.11.2016 Vorbasse 5 Mr Charles Spijker EX2(3)
23.10.2016 Kolding 5 Ms Stephe Bruin CAGCIB - BIV-T - NOM - BIS - BOB4
22.10.2016 Kolding 5 Mr Gerardo Fraga y Guzmán EX2(3)
02.07.2016 Herning 5 Mr John Rudolph CAGCIB
19.06.2016 Middelfart 5 Mr Martti Peltonen CAGCIB - BIV - NOM
18.06.2016 Middelfart 5 Ms Marie Westerlund CAGCIB
17.04.2016 Kościan, PL 5 Ms Lesley Morgan CAGCIB
16.04.2016 Kościan, PL 7 Mr Luigi Comorio CACIB
19.03.2016 Grindsted 7 Mr Jørgen Billing CACIB
24.01.2016 Køge 7 Mr Jørgen Billing CACIB - NOM
23.01.2016 Køge 7 Ms Bette Lind EX2(2)
10.01.2016 Aarhus 9 Ms Ulrike Wahl CAC
06.09.2015 Ribe 9 Ms Aase Nissen CAC
05.09.2015 Ribe 9 Mr Zvezdan Memedov CAC(2) - BIV - NOM
15.03.2015 Offenburg, DE 11 Ms Dorte Kaae EX1 - BIV - NOM
14.03.2015
Offenburg, DE 11 Mr Fabrice Calmes EX1(2) - BIV - NOM
08.02.2015 Sorø - NFO show 11 Ms Anne Veland EX1(2) - BIV - NOM
07.02.2015 Sorø 11 Ms Bette Lind EX1(2) - BIV - NOM
25.01.2015 Køge 11 Mr Charles Spijker EX1 - NOM
24.01.2015 Køge 11 Ms Minna Krogh EX2(2)
11.01.2015 Brædstrup 11 Mr John Rudolph EX1 - NOM - BIS
10.01.2015
Brædstrup 11 Ms Bette Lind EX2(2)
07.12.2014
Herlev 12 Ms Hanne Sofie Sneum EX2(2)
16.11.2014
Vissenbjerg 12 Ms Annette Sjödin EX1
15.11.2014
Vissenbjerg 12 Ms Ulrike Wahl EX1
09.11.2014
Poznan, PL 12
Ms Berta Nemcova
EX1 - BIV - NOM - BIS
08.11.2014
Poznan, PL 12 Ms Robert Lubrano EX2(3)
19.10.2014 Kolding 12 Ms Britta Busse EX1 - NOM - BIS - BOB3
18.10.2014 Kolding 12 Mr Charles Spijker EX2(4)

Til top

Udstillingsresultater D-kuld
 
Doolandella:
Udstillingsresultater for Doolandella kan findes på hendes egen side - klik her for at se den
 
Didgeridoo:
DatoStedKlasseDommerResultat
05.06.2016
Castelletto Ticino, IT
9 Ms Linda Sviksa
CAC
01.05.2016
Vicenza, IT
9 Ms Marie Westerlund
CAC - NOM
BEST OF BEST 1 NFO Special
02.04.2016
03.04.2016
Rome, IT
MW show
11 Mr Stephane Henry EX1 - BIV
13.03.2016 Fossano, IT 11 Mr Mario Ottino EX1 - BIV-T - NOM - BIS - BOB3
JUNIOR WINNER!
12.03.2016 Fossano, IT 11 Ms Jaana Jyrkinen EX1 - NOM - BIS
21.02.2016 Parma, IT 11 Ms Gina Grob EX1 - BIV - NOM - BIS - BOB4
20.02.2016 Parma, IT 11 Ms Kristiina Rautio EX1 - NOM - BIS
24.01.2016 Genova, IT 11 Ms Thea Friskovec EX1 - NOM
23.01.2016 Genova, IT 11 Mr Allesandro Ghibaudo EX1
10.01.2016 Padova, IT 12 Ms Katia Pocci EX1(5) - BIV-T - NOM - BIS - BOB4
29.11.2015 Siena, IT 12 Mr Boris Lupan EX1(2) - BIV - NOM - BIS - BOB5

Til top

Udstillingsresultater E-kuld
 
Eternal Flame:
DatoStedKlasseDommerResultat
22.10.2016 Förste/Osterode, DE (non-FIFe)   Mr Thomas Hamann BIS
07.08.2016 Herlufmagle 12 Mr Robert Lubrano EX3(5)
06.08.2016 Herlufmagle 12 Mr Michael Edström EX3(6)
 
Every Rose has its Thorn:
DatoStedKlasseDommerResultat
22.10.2016 Kolding  11 Ms Hanne Sofie Sneum  EX3(3) 
25.09.2016 Køge  12  Ms Lena Nordström EX3(3)
24.09.2016 Køge 12  Ms Donatella Mastrangelo EX3(3)
07.08.2016 Herlufmagle 12 Mr Robert Lubrano EX4(5)
 
Edge of a Broken Heart:
DatoStedKlasseDommerResultat
         
21.08.2016 Zandvliet, BE 12  Mr Stephane Henry EX1
20.08.2016 Zandvliet, BE 12 Ms Lone Lund  EX1 - BIV-T - NOM
07.08.2016 Herlufmagle 12 Mr Robert Lubrano EX1
06.08.2016 Herlufmagle 12 Mr Michael Edström EX1

Til top

Udstillingsresultater H-kuld
 
Hooded Visorbearer:
DatoStedKlasseDommerResultat
19.11.2017 Meyenheim, FR 12 Mr Cristiano Sandon EX1 - BIV-T - NOM
18.11.2017 Meyenheim, FR 12 Mr Vladimir Isakov EX1 - NOM
28.-29.10.2017 World Show, Rijswijk, NL 12 Mr Robert Lubrano EX4(6)
08.10.2017 Groningen, NL 12 Mr Youssef Khalad EX1 - NOM
07.10.2017 Groningen, NL 12 Mr Marino Koot EX1 - NOM
17.09.2017 Nieuw-Vennep, NL 12 Mr Marino Koot EX1
16.09.2017
Nieuw-Vennep, NL
Kitten special
12 Ms Stephanie Serraï EX1 - BIV - NOM
16.09.2017 Nieuw-Vennep, NL 12 Ms Ietje Röhr EX1
03.09.2017 Hedensted 12 Ms Stephe Bruin EX1(2) - NOM
02.09.2017 Hedensted 12 Mr Yan Roca Folch EX2(2)
 
Honduran Emerald:
DatoStedKlasseDommerResultat
03.09.2017 Hedensted 12 Mr Alessandro Di Chio EX1
02.09.2017 Hedensted 12 Mr Yan Roca Folch EX1
 
Hoary Puffleg:
DatoStedKlasseDommerResultat
         
11.11.2017 Vårgårda, SE 12 Ms Mira Fonsén EX4(4)
 
Hook-billed Hermit:
DatoStedKlasseDommerResultat
18.11.2017 Odense 12 Mr Steven Jones EX1 - NOM

Til top

DK Vorbeck - Norske Skovkatte - Norwegian Forest Cats | 6600 Vejen - Denmark | post@vorbeck.dk